jak przechowywać krawaty

Podane tu rady wynikły z licznych pytań jakie wysyłają Państwo do nas.  Powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że rodzaj krawata i sposób jego wiązania często informuje otoczenie o naszych nastrojach, charakterze czy zdolnościach i jest to ważny element public relacions w sferze biznesu. Ponadto krawat to styl mężczyzny, którego elegancją może nieco wnieść koloryt do swojej garderoby, bo krawaty dla mężczyzny – niczym perły dla kobiet – są jego ozdobą.

Jak wiązać krawaty do różnych koszul?

Koszula a krawaty- zależności:

  • – Koszula wieczorowa (w kształcie stójki z odchylonymi rogami) – jest to koszula noszona do fraków i smokingów. Tu jedynie pasuje klasyczna muszka na wieczorne spotkanie. Natomiast gdy ktoś chce założyć koszulę do żakietu (cutaway) zamiast muszki wiąże sie fular.
  • – Koszula z kołnierzem tradycyjnym (kent) – to koszula uniwersalna na całodzienne używanie, dobra dla biznesmenów. Pasują do niej wszystkie węzły krawatowe, także może być zakładana zwykła muszka.
  • – Koszula z szerokim rozstawem kołnierzyka (włoski) – to koszula chętnie noszona przez biznesmenów, całodzienna. Pasują do niej grube węzły typu półwindsor, windsor, four in hand, oraz węzeł skrzyżowany.
  • – Koszula z przypinanym kołnierzem na guziczki – typ koszuli sportowej nadający sie na nieoficjalne spotkania. Krawaty wiążemy średniogrubo na półwindsor, klasyczny amerykański lub skrzyżowany.
  • – Koszula z kołnierzykiem spinanym na patkę – koszula typowa do garniturów na eleganckie spotkania. Krawaty wiążemy na cieńkie węzły typu pojedynczy lub podwójny four in hand.
  • – Koszula pozbawiona zapięcia kołnierzyka (typ lido) – to typowo weekendowy styl. Krawaty wiążemy luźno w węzeł półwindsor lub windsor.

 

Czy krawat powinien być rozwiazywany po zdjęciu go z szyi?

Zdecydowanie tak – pozostawienie związanego krawata na noc powoduje że ukryta we wnętrzu krawata specjalistyczna wkładka twale się odkształca i deformuje.

 

 Jak przechowywać krawaty?

Zawsze należy ostrożnie go rozwiązywać. Potem dobrze jest go delikatne przeciągnąc po kciuku, a nastepnie albo powiesić w szafie na wieszaku do krawatów lub zwinąć go delikatnie w rulonik. Tak przechowywane krawaty będą nam dłużej służyć.

To też może Ciebie zainteresować:

Ostatnie realizacje

Ops! You did not set Instagram Access Token in element pack settings!
Zamknij
Kontakt
Mapa