krawat firmowy

W dynamicznych świecie biznesu przedsiębiorstwa mają prawdziwą bolączkę: jak wyróżnić się na tle innych, działających w tym samym segmencie rynku firm? Jednym ze sposobów jest dobrze przemyślana i zaprojektowana identyfikacja wizualna. Co wchodzi jej w zakres i dlaczego jednym z jej elementów może być (nie)zwykły… krawat?

<strong>Czym jest identyfikacja wizualna marki?

W zarządzaniu przez pojęcie to rozumie się wszelkie symbole i zachowania, które powalają firmie na kreowanie własnego wizerunku, a tym samym zaznaczenie swojej obecności wśród innych działających na rynku przedsiębiorstw. Na obszar ten składają się m.in.: logo, opakowania produktowe, wygląd materiałów promocyjnych, krój pisma, a także ubiór pracowników, przy czym wszystkie te elementy powinny w oczach klientów tworzyć ze sobą spójną całość.

Zalety unifikacji stroju pracowniczego

Jak wspomniano, jednym ze składników identyfikacji wizualnej marki jest ubiór pracowników. Wiele firm – szczególnie tych działających w branży usługowej – decyduje się na to, aby stroje te były zunifikowane. Jakie płyną z tego korzyści? Dobrze przemyślany ubiór pozwala klientom na szybsze zauważenie pracownika i zwrócenie się do niego z zapytaniem. Taki strój ma również wymiar praktyczny dla samych zatrudnionych, bowiem zwalnia ich z konieczności inwestowania we własne ubrania do pracy.

Krawat elementem identyfikacji wizualnej

W przypadku męskiej części zespołów pracowniczych np. w korporacjach, jednym z elementów stroju są krawaty firmowe. Aby stanowiły spójną całość wraz z innymi składnikami identyfikacji wizualnej firmy, powinny mieć one barwy związane bezpośrednio z kolorystyką danego przedsiębiorstwa. Kolory te mogą zawierać się w detalach, np. subtelnych pasach czy kracie, wpisujących się w paletę barw obranych przez daną markę.

Dziesiątki motywów, a także projekty realizowane na indywidualne zamówienie, to także domena naszej firmy, w której specjalizujemy się w dostarczaniu krawatów wykonanych z wysokojakościowych żakardów, dzięki czemu będą służyć pracownikom przez długi czas.

To też może Ciebie zainteresować:

Ostatnie realizacje

Zamknij
Kontakt
 • Bardeli Stalmacha 24 43-400 Cieszyn
 • biuro@bardeli.pl
 • +48 502 257 988
 • +48 (33) 851 26 65
 • NIP: 5480002265
 • Pon. - Pt. 8:00 - 17:00
 • Sb. Prosimy o kontakt telefoniczny
Formularz kontaktowy
 • Drop files here or
  Accepted file types: pdf, doc, docx, rtf, zip, rar, txt, jpg, jpeg, png, bmp, gif, xls, ppt.
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Mapa